MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MESAFELI SATIS SÖZLESMESI
Isbu sözlesme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayili Resmi Gazetede yayinlanan Mesafeli Sözlesmeler Uygulama Usul ve Esaslari Hakkinda Yönetmelik geregi internet üzerinden gerçeklestiren satislar için sözlesme yapilmasi zorunluluguna istinaden düzenlenmis olup, maddeler halinde asagidaki gibidir.

MADDE 1 – KONU
Isbu sözlesmenin konusu, SATICI nin, ALICI ya satisini yaptigi, asagida nitelikleri ve satis fiyati belirtilen ürünün satisi ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayili Tüketicilerin Korunmasi Hakkindaki Kanun-Mesafeli Sözlesmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkinda Yönetmelik hükümleri geregince taraflarin hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadir.

MADDE 2.1 – SATICI BILGILERI
“pikeevi.com”

MADDE 2.2 – ALICI BILGILERI
Müsteri olarak www.pikeevi.com alisveris sitesine üye olan kisi.
Üye olurken kullanilan adres ve iletisim bilgileri esas alinir.

MADDE 3 – SÖZLESME KONUSU ÜRÜN BILGILERI
Malin / Ürünün / Hizmetin türü, miktari, marka/modeli, rengi, adedi, satis bedeli, ödeme sekli, siparisin sonlandigi andaki bilgilerden olusmaktadir.

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER
4.1 – ALICI, Madde 3 te belirtilen sözlesme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satis fiyati ve ödeme sekli ile teslimata iliskin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder.

4.2 – Sözlesme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi asmamak kosulu ile her bir ürün için ALICI nin yerlesim yerinin uzakligina bagli olarak ön bilgiler içinde açiklanan süre içinde ALICI veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa teslim edilir. Bu süre ALICI ya daha önce bildirilmek kaydiyla en fazla 10 gün daha uzatilabilir.

4.3 – Sözlesme konusu ürün, ALICI dan baska bir kisi/kurulusa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi/kurulusun teslimati kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4 – SATICI, sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 – Sözlesme konusu ürünün teslimati için isbu sözlesmenin imzali nüshasinin SATICI ya ulastirilmis olmasi ve bedelinin ALICI nin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.

4.6 – Ürünün tesliminden sonra ALICI ya ait kredi kartinin ALICI nin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI nin kendisine teslim edilmis olmasi kaydiyla ürünün 3 gün içinde SATICI ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI ya aittir.

4.7– SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparisin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. ALICI nin siparisi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

4.8 – Garanti belgesi ile satilan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arizali veya bozuk olanlar, garanti sartlari içinde gerekli onarimin yapilmasi için SATICI ya gönderilebilir. Bu tür gönderimlerde (siparis tarihinden itibaren 15 gün içinde ise) kargo giderleri SATICI tarafindan karsilanacaktir.

4.9 – Isbu sözlesme, ALICI tarafindan çevrimiçi siparis verilmesiyle geçerli olacaktir.

4.10 – Isbu ürün iade garantisi kapsami müsteri almis oldugu kutular / siparisler / ürünlerde kutularin tahrip olmamis etiketleri sökülmemis, barkot ve kutu üzerindeki etiketlerin okunur olmasi, ürün kutularinin tarafimiza teslim edilememesi, faturanin bulunmamasi, ürün iadesi veya garanti kosulunu geçersiz kilar.

MADDE 5 – CAYMA HAKKI
ALICI, sözlesme konusu ürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilmasi için bu süre içinde SATICIYA ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulmasi ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanilmamis olmasi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya ALICI ya teslim edilen ürünün SATICI ya gönderildigine iliskin kargo teslim tutanagi örnegi ile fatura aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulasmasini takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI ya iade edilir. Fatura asli gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafindan karsilanir.

Niteligi itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanimlik ürünler, kopyalanabilir yazilim ve programlar, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler için cayma hakki kullanilamaz. Her türlü yazilim ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, piller, sarf malzemeleri (toner, kartus, serit v.b) ve cayma hakkinin kullanilmasi, ürünün ambalajinin açilmamis, bozulmamis ve ürünün kullanilmamis olmasi sartina baglidir.

Ayrica, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarinca özel ölçü ve özel boyama teknikleriyle üretilen veya üzerinde degisiklik ya da ilaveler yapilarak kisiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkini kullanamaz.

Ödemenin kredi karti veya benzeri bir ödeme karti ile yapilmasi halinde tüketici, kartin kendi rizasi disinda ve hukuka aykiri biçimde kullanildigi gerekçesiyle ödeme isleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, karti çikaran kurulus itirazin kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarini tüketiciye iade eder.

Isbu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI nin yerlesim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparisin sonuçlanmasi durumunda ALICI isbu sözlesmenin tüm kosullarini kabul etmis sayilacaktir.